بررسی و تحلیلی از سوالات کنکور تجربی سال ۹۶ درس فیزیک

بررسی و تحلیلی از سوالات کنکور تجربی سال ۹۶ درس فیزیک

تحلیل کنکور تجربی ۹۶

سطح دشواری کنکور تجربی درس فیزیک ۹۶

تحلیل کنکور تجربی فیزیک ۹۶

تحلیل فیزیک کنکور ۹۶ مهدی براتی

سطح دشواری کنکور فیزیک ۹۶

سطح کنکور تجربی درس فیزیک

کنکور تجربی ۹۶ چطور بود ؟

تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۹۶

 بردار و حرکت شناسی: طبق روال سال های اخیر تست مستقیم از بردار نداشتیم و ٣ سوال خوب از حرکت شناسی مطرح شده بود، یکی از آنها که پارامتری و به ظاهر سخت بود با یک عدد گذاری و مثال ساده به جواب میرسید! (سطح کلی: متوسط)

دینامیک و کار و انرژی: امسال همانند کنکور ریاضی سوالات خود و مفهومی از دینامیک مطرح شده که البته این مفهومی بودن به معنی سخت بودن نیست، چرا که مثلا سوال ٢٠٩ رو میشد فقط با دونستن مفاهیم مربوط به بحث اصطکاک در حد ۵ ثانیه به جواب رسوند! (سطح کلی: متوسط)

نور هندسی: از این بخش ٣سوال مطرح شده بود که ٢ سوال اون بسیار ساده و تکراری و یک سوال اون جدید بود که البته با یک تالس و دونستن قوانین انتشار نور به راحتی حل میشد (سطح کلی: متوسط)

گرما: از این بخش ٢سوال نسبتا ساده مطرح شده بود که یکی از اون ها با بحث چگالی ترکیب شده بود و دیگری با یک جایگذاری ساده حل میشد! نکته ی مشهود و قابل توجه در سوالات این بخش، عدم طرح تست از پای تقریبا ثابت سوالات کنکور، یعنی مخلوط آب و یخ و فلزات بود! (سطح کلی: آسان)

فشار: ٢ سوال از این بخش طراحی شده بود که حل یکی از اون ها نیاز به نوشتن هم نداشت اما سطح سوال دیگری نسبتا بالا بود و با بحث قانون گاز ها هم ترکیب شده بود (سطح کلی: متوسط رو به بالا)

الکتریسیته ساکن: در این بخش بر خلاف سوالات کنکور ٩۵ که سوالات در عین ساه بودن از نظر مفهوم فیزیکی، محاسبات هندسی پیچیده ای داشتند، سوالات بسیار خوب و استانداردی مطرح شده بود؛ درضمن یک تست به بودجه بندی این بخش نسبت به سال های گذشته اضافه شده بود(٣سوال) (سطح کلی: متوسط)

جریان الکتریکی: تست های این بخش نسبت به کنکور های ٩۴ و ٩۵ ساده تر بودند و همگی از جمله سوال ٢٢٣ که ظاهر جدیدی داشت و شاید تصور میشد که سخت هستش، با نوشتن چند رابطه ی اصلی کتاب درسی حل میشدند (سطح کلی: متوسط)

القا و مغناطیس: طبق معمول ٢تست از این موضوعات طرح شده بود که هر دو تست های مناسبی بودند. تست ٢٢۶ که فقط با یک جایگذاری بسیار ساده در فرمول حل میشد! (سطح کلی: متوسط رو به پایین)

نوسان و موج: در مجموع ۴ تست از این ٢فصل مطرح شده بود که ٣تای آنها روال مشخصی داشتند و بار ها از این تیپ در آزمون های کانون سوال طرح شده بود. فقط تست ٢٣٠ سوال نسبتا جدیدی بود و شاید کمی داوطلب رو دچار مشکل میکرد! (سطح کلی: متوسط)

صوت: بر خلاف سنوات گذشته که ٢ تست از این فصل داشتیم، فقط ١ تست در مورد لوله های صوتی مطرح شده بود که بسیار در منابع مختلف از جمله آزمون های کانون تکرار شده و تیپ جدید نبود. عدم طرح تست در مورد شدت و تراز شدت صوت قابل توجه هستش (سطح کلی: ساده)

الکترومغناطیس: ١ تست بسیار ساده که فقط نیاز به کمی دقت داشت (طرف دیگر!!) (سطح کلی: ساده)

فیزیک اتمی و هسته ای: از مجموع ٣ تست، ٢تست بسیار ساده برای این بخش طرح شده بود که در صورتی که روی واحد های اندازه گیری مسلط بودید، بدون هیچ مشکلی میتونستید تست ها رو به جواب برسونید؛ اما نکته ی قابل توجه از این بخش، طرح یک تست در رابطه با لیزر بود که با توجه به عدم طرح تست در سال های گذشته از این موضوع، احتمال زیاد بسیاری از داوطلبین این بخش رو بی اهمیت شمردند و به دلیل نخوندن، احتمالا تست اون رو از دست دادند! (سطح کلی: آسان)

در مجموع فیزیک کنکور های امسال تاکید بیشتری بر مفاهیم کتاب درسی داشت و صرفا با بلد بودن یک سری روش تستی نمیشد نتیجه ی مطلوبی رو ازشون گرفت

با آرزوی موفقیت تک تک شما عزیزان در کنکور تجربی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *