در ماه آخر کنکور چگونه موفق باشیم ؟؟؟

در ماه آخر کنکور چگونه موفق باشیم ؟؟؟

موفقیت در کنکور ۹۶

موفقیت در کنکور در زمان کم

موفقیت در کنکور تجربی ۹۵

روش صحیح مطالعه برای کنکور

راز موفقیت در کنکور ریاضی

موفقیت در کنکور ارشد

موفقیت در کنکور ۹۵

فنون تست زنی

– اولین و مهم‌ترین عامل موفقیت شما داشتن روحیه‌ی مثبت و اعتمادبه‌نفس است. آرامش درونی باعث افزایش انرژی شما در مطالعه و استفاده‌ی بهینه از زمان می‌شود. به خدا توکل کنید. از فعل‌های منفی مانند «نمی‌توانم، نمی‌شود، نمی‌رسم» استفاده نکنید. به جای آن افکار مثبت داشته باشید و تصویر ذهنی خود را از روز کنکور و نتیجه‌ی آن، روشن و مثبت بسازید.

– دومین عامل موفقیت شما  این است که انتقادپذیر باشید و اشتباهات خود را توجیه نکنید؛ زیرا این مورد باعث می‌شود از پیشرفت بازبمانید. در صورتی که اولیا یا مشاور از شما در مورد ساعت مطالعه یا نحوه‌ی مطالعه و امتحان دادن انتقاد می‌کنند یا توصیه‌ای دارند پذیرا باشید. سعی کنید به جای واکنش منفی از راهنمایی این افراد در بهبود عملکرد خود و کسب نتیجه‌ی بهتر استفاده کنید.

– سومین عامل مؤثر در موفقیت شما تغذیه‌ی سالم و خواب مناسب است. همان طور که غذای روح شما آرامش است بدن نیز بیش‌ از قبل برای مطالعه به انرژی نیاز دارد. حتماً برای مطالعه‌ی بهتر و داشتن انرژی، صبحانه بخورید و این وعده‌ی غذایی مهم را حذف نکنید. از مواد غذایی پروتئینی استفاده کنید و از مغزها در حد نیاز استفاده کنید. بنا بر دستور طب اسلامی و به فرموده‌ی امام علی «علیه السلام» قرائت قرآن، خوردن عسل و جویدن کُندر برای تقویت حافظه بسیار مفید است. از خوردن غذاهای چرب و سنگین پرهیز کنید. زمان خواب و استراحت خود را تنظیم کنید و سعی کنید در طول شبانه‌روز ساعت خواب مناسب و متعادل داشته باشید و بیش‌تر از هفت یا هشت ساعت نخوابید.

در صورت توجه به این سه عامل مهم و داشتن برنامه‌ریزی و شیوه‌ی مطالعه‌ی صحیح نتیجه‌ی خوبی کسب می‌کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *